Makaleler » tesbihruyasi » Kendisini Diğer Taşlardan Özel Kılan Oltu Taşı ve Özellikleri

Kendisini Diğer Taşlardan Özel Kılan Oltu Taşı ve Özellikleri

Adını Erzurum Oltu ilçesinden alana bu taş, Erzurum’un Oltu ilçesinde çıkarılan işlenebilir yarı değerli bir taş grubundadır. Faydaları ile kendisini diğer taşlardan ayıran bu taş Oltu ilçesinin kuzey doğusunda çıkarılmaktadır. Oltu taşı ülkemizde değerli taşlar kategorisinde yer almaktadır. Bu taşın bir kaç rengi vardır. Siyah, koyu kahve, gri-yeşili ve sarı renklerdedir. Karbon bileşeni olan bu ürün, bayanların takılarında tercih edilen bir üründür.

Sıra dışı ve kaliteli tespihlerin tek adresi olan Tesbih Ruyasi sitemiz Oltu taşından tasarlanmış olan tesbihi sizlere sunmaktadır. Yer kabuğundan çıkarıldığı zaman çok yumuşak olması ile dikkat çeken Oltu taşının birçok faydası vardır.

Peki, bu faydalar nelerdir?

Hava ile teması olmadığı sürece yumuşak özelliğini asla kaybetmeyen Oltu taşı, pozitif düşünce üzerinde son derece etkilidir. Geçmişten bu yana şans taşı olarak da bilinen Oltu taşı sabır veren ve gerginlik gideren özel bir cevherdir. Nazarı ve kötü enerjiyi yok eden Oltu taşı, usta ellerde şekillendirilerek sizlere sunulmaktadır. Tesbih Ruyasi farkı ile bu özel ve güzel cevhere ulaşabilirsiniz. Özellikleri açısından son derece zengin olan Oltu taşı depresyonu olumlu etkileyerek ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca Oltu taşı, kendine olan güvenini kaybeden kişiler üzerinde de etki etmektedir. Sabır taşı denilen bu özel taş, şifalı taşlar arasında bulunmaktadır.

İnsan vücudundaki elektriği toplayan Oltu taşı bu elektriğin vücuttan atılmasını sağlar. Yapılan araştırmalar Oltu taşının tiroit hastalığının tedavisinde etkili olduğunu göstermiştir. Zekâyı olumlu olarak etkilediği söylenen Oltu taşı bronşit ile guatr hastalıklarına da fayda sağlar. Görüldüğü gibi birçok faydası olan Oltu taşının işlenerek tespihe dönüştürüldüğü bu değerlere sitemizden uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.

 Değerli Taş Kategorisi

Çağlar öncesinden kalma çamların reçineleri, günümüze fosilleşmiş olarak gelir. Bu fosilleşmiş reçineye kehribar denilmektedir. Oltu taşı gibi bu taş ta değerlidir. Cilalama, ovulma ve parlatma kategorisinde mükemmel sonuç verir. 150 derecede yumuşar. Baltık Denizi, İsveç, Danimarka, Polonya ve Almanya’da çokça çıkar. Sert saydam ve dalgalı görünüşlü Akik taşı, yeşile çalan mavi tonlarında akuamarin, eflatun renkli yarı kıymetli ametist, aytaşı, elmas, inci, iskender taşı, kuvars, lapuslazili, mercan, malakit, necef, safir, seylan taşı, topaz, turmalin, turkuaz, yakut ve zümrüt gibi birçok değerli taş bulunmaktadır. 

Oltu taşı gibi bu taşlar da ziynet dünyasının vazgeçilmez ögeleridir. Renk, parlaklık, dayanıklılık ve özel yapıları nedeniyle tercih edilen bu taşlar, değerli ve yarı değerli kategorisinde sınıflandırılmaktadır.
 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

100 TL ve Üzeri için

Ekstra %20 İNDİRİM için

 Promosyon Kodu : EK20TR 

Hemen Kullan   Son Gün 31 Ekim

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4